Tipy a skúsenosti 30. 08. 2012

GPS lokátor v role svedka pre poisťovňu

Z korby kamióna vraj čosi vypadlo a rozbilo čelné sklo auta. To aspoň tvrdila žena, ktorá sa domáhala vyplatenia poistnej sumy. Bolo to ale skutočne tak? GPS lokátor potvrdil, že nie. Tou dobou bol totiž spomínaný kamión úplne niekde inde. A pokus vyžmýkať z poisťovne nejaký ten peniaz skrátka nevyšiel.


Keď poisťovňa oslovila prepravnú firmu s tým, že ich kamión spôsobil škodu, majiteľ firmy chvíľu váhal. Podľa tvrdenia vodičky malo k nehode dôjsť 15. mája o jednej hodine v Karvinej, kedy sklo rozbil predmet padajúci z korby. Nehodu pritom žena nahlásila až po štrnástich dňoch. Aj preto si majiteľ nebol úplne istý. Tou dobou tam jeho kamión naozaj mohol byť.

Našťastie bol ale v kamióne nainštalovaný GPS lokátor, ktorý pravidelne vysiela správu o svojej polohe. Tá sa potom zapisuje do nášho systému sledovania vozidiel. Majiteľ má vďaka tomu stály prehľad nielen o tom, kde jeho kamióny práve sú, ale taktiež si môže prehliadať históriu ich pohybu. A pre nahliadnutie do systému prišla práve teraz tá vhodná chvíľa. Majiteľ firmy tak prišiel na to, že jeho kamión sa síce touto dobou pohyboval v danej oblasti, ale o celých 50 km ďalej, než bolo nahlásené. Je systém sledovania v poriadku? S touto otázkou sa majiteľ pre istotu obrátil na nás. A my sme mohli len potvrdiť, že sa systém nemýli. Potom už stačilo len zaobstarať výpis z aplikácie, ktorý poisťovni poslúžil ako dôkaz.

GPS lokátor sa teda v tomto príbehu ocitol v úlohe svedka, a to zrejme v prípade poistného podvodu. Ukázalo sa tak, že túto úlohu dokáže plniť viac než dobre a ušetrí tým nielen majiteľovi auta, ale aj poisťovni nemalé sumy.

Podobné články:

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.