Tipy a skúsenosti 20. 08. 2014

GPS alarm postráži vašu motorku

Ukradnúť motorku je ľahšie než odcudziť auto. Proste ju naložíte do dodávky a zmiznete. Ale s GPS alarmom už taká akcia zlodejom len tak neprejde.


Každý biker vie, že zabezpečiť motorku zaparkovanú na ulici je zložité. Človek si nikdy nemôže byť stopercentne istý, že si stroj niekto "nevypožičia". Dôvodom je konštrukcia motorky - vnútornosti sú ľahko dostupné zvonku a stroj je naviac pomerne ľahký, takže sa dá naložiť a odviezť. Akustický alarm sa dá obaliť penou, aby nebol počuť. Zámok sa dá prerezať, koleso odmontovať, kotúč odštipnúť.

>> Každoročne u nás zmizne asi 700 motocyklov. Objasnenosť týchto krádeží sa pohybuje okolo 25%.


Majiteľom motoriek by v tejto situácii mohol významne pomôcť GPS alarm, teda hybrid GPS lokátora a tichého alarmu na báze GSM technológie. Je to pomerne drobná krabička s rozmermi 13 x 6,5 x 2 cm, ktorá sa dá umiestniť pod plastové kryty šasi väčšiny motocyklov i štvorkoliek.


Ako funguje GPS alarm pre motockly?

Zariadenie spozná majiteľa motorky na niekoľko metrov, bez prikladania čipov alebo stláčania kódov - stačí mať vo vrecku bezdrôtovú identifikačnú Wi-Fi kartu.

Ak sa však motorky dotkne cudzí človek, integrované otrasové čidlo spustí tichý alarm. Majiteľ ihneď dostane varovnú SMS s údajmi o polohe stroja priamo na svoj ​​mobil. Okrem otrasov dokáže GPS alarm samozrejme rozpoznať aj neoprávnené naštartovanie.

V praxi teda o zlodejovi viete už v okamihu, kedy dlhoprstý začne vašu mašinu ešte len "spracovávať". Páchateľ o tejto skutočnosti naopak nemá ani potuchy, čím vám poskytuje čas na adekvátnu reakciu.


Alarm vďaka GPS technológii neustále zaznamenáva aktuálnu polohu. Pri akejkoľvek podozrivej udalosti vám spolu s varovaním na mobil prídu aj lokačné údaje. Ak zlodeji svoju prácu dokončia a motorku sa im podarí odcudziť, môžete vďaka tomu sledovať pohyb svojho strateného miláčika - v reálnom čase.


V prípade výpadku signálu alebo zneškodnenia prístroja potom systém zaznamená aspoň údaje o poslednom známom výskyte. To platí aj v prípade, že natrafíte na profesionála, ktorý GPS alarm nájde a zneškodní - prístroj sa vďaka vibráciám aktivuje a pošle vám správu.
Vďaka prepojeniu cez mobilný telefón môžete s alarmom komunikovať pomocou SMS. Môžete zapínať a vypínať vibračný snímač, zisťovať stav batérie alebo ovládať ďalšie relé (niektorí zákazníci takto na diaľku vypínajú palivovú jednotku motocykla).


Čo dokáže GPS alarm na motorku?

  • tichý alarm upozorní majiteľa, nie zlodeja
  • otrasové čidlo v základnej výbave
  • Wi-Fi identifikácia majiteľa stroja
  • notifikácia priamo na telefón majiteľa motocykla
  • zistenie aktuálnej polohy ukradnutej motorky vďaka GPS lokátoru
  • nízky odber prúdu (do 12 mA v standby režime)
  • možnosť vedenia knihy jázd
  • rozšíriteľné o ďalšie senzory

Zabezpečenie motorky na mieru

GPS alarm môžete kúpiť v niekoľkých variantoch. Najlacnejší prístroj dokáže všetko opísané vyššie a nemusíte za jeho prevádzku platiť žiadny paušál.

Drahšie modely potom disponujú trebárs možnosťou odstaviť ukradnutú motorku na diaľku alebo plnohodnotným prístupom do systému elektronickej knihy jázd pre motocykle (odkaz na knihu jázd pre motorky). S ňou si potom môžete viesť štatistiku jázd, merať rýchlosti, ukladať trasy a zdieľať cestovný denník s priateľmi.


Pozrite sa na varianty GPS alarmov, ktoré ponúkame.


Ďalšie možnosti

Spolu s GPS alarmom si motorkári môžu zaobstarať príslušenstvo, ktoré túto technológiu dopĺňa. Najčastejšie si želajú snímač náklonu, ktorý sa osvedčil v prípadoch, keď sa motorka ocitne na boku - či už rukou zlodeja, alebo bezohľadného vandala.

Pretože je každý zákazník jedinečný (a pri bikeroch to platí dvojnásobne), sme pripravení reagovať aj na veľmi špecifické požiadavky. Takže pokiaľ vás na GPS alarmoch čokoľvek zaujíma, ozvite sa nám!

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.