Nutnosť používať podnikovú kartu ukladá zákon, ide to ale výrazne zjednodušiť

Tipy a skúsenosti 03. 05. 2022

Povinnosť dopravcu zálohovať údaje prostredníctvom tzv. pamäťovej karty z tachografu a karty vodiča ukladá šestnásť rokov stará právna norma. Uvádza sa v nej, že údaje sa musia sťahovať a archivovať jeden rok pre prípadnú kontrolu, sťahovanie údajov z karty vodiča sa musí vykonávať každých 28 dní a z tachografu každých 90 dní.

Nákup firemného vozidla – čo by ste mali vedieť, než sa do toho pustíte

Tipy a skúsenosti 15. 02. 2022

Osobné alebo úžitkové vozidlo je veľká investícia. Naviac generuje náklady po celú dobu svojej služby. Na čo si dať pozor a na čo nezabudnúť pri jeho kúpe? Prečítajte si v našom článku.

Sťahovanie tachografu s GPS Dozorom: na diaľku, automaticky, bez starostí

Tipy a skúsenosti 17. 12. 2021

Ak používate GPS Dozor, sťahovanie súborov DDD z tachografu a karty vodiča už riešiť nemusíte. Systém všetko urobí za vás. Máte tak istotu, že už nikdy nezabudnete stiahnuť dáta včas. Povinnosť sťahovať dáta z digitálneho tachografu a karty vodiča vyplýva z nariadenia Komisie EÚ č. 581/2010 o stanovení maximálnych časových úsekov na stiahnutie príslušných údajov z prístroja vo vozidle a z karty vodiča. Nariadenie tiež stanovuje pomerne prísne lehoty: karta vodiča sa musí stiahnuť 1 x za 28 dní a tachograf vozidla 1 x za 90 dní.

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.