Tipy a skúsenosti 07. 05. 2014

Požičiavate autá? Ochráňte ich pomocou GPS lokátoru

Zlodeji majú radi autá z autopožičovní. Žiadne alarmy, tajné vypínače alebo uzamknuté radiace páky. Výtržník jednoducho dostane kľúče od auta, odíde a už sa nikdy nevráti. Pokiaľ je ale vo vozidle nainštalovaný GPS lokátor, bude sa mu kradnúť predsa len oveľa horšie. Majiteľ autopožičovne totiž bude môcť sledovať jeho pohyb a s pomocou polície zlodeja dolapiť.


Zabezpečenie vozidiel pre autopožičovne nie je vôbec jednoduché. Bežné spôsoby ochrany, ako je autoalarm, zamykanie pedálov, volantu alebo prevodovky, sú v prípade požičiavaných áut len ťažko použiteľné. K slovu tak prichádzajú technológie, ktoré síce nezabránia s vozidlom odísť, ale umožnia jeho sledovanie. A túto možnosť ponúka práve GPS lokátor. Malé zariadenie namontované neviditeľne pod palubnou doskou auta prijíma signál od družíc a potom dáta preposiela na servery GPS Dozor. Odtiaľ môže užívateľ pohodlne sledovať vozidlo v reálnom čase na svojom počítači, tablete alebo inteligentnom telefóne - a to priamo na mape v špeciálnej aplikácii dostupnej cez internetový prehliadač.


V prípade GPS lokátora je možné nastaviť interval zapisovania polohy tak, aby sa dáta odosielali každých tridsať sekúnd alebo dokonca aj častejšie, takže zlodej môže pri rýchlej jazde získať náskok maximálne niekoľko sto metrov. Avšak každý vodič raz zastaví. A ako ukazuje prax, GPS lokátor dokáže zaskočiť aj skúsených zlodejov. Nedávno sa napríklad vďaka tomuto zariadeniu podarilo odhaliť celý srbský gang, ktorý kradol auta v zahraničí a potom ich rozoberal na náhradné diely. Celý článok nájdete tu.


Okrem zapisovania polohy však GPS lokátor má aj ďalšie funkcie, ktoré prispievajú k vyššiemu zabezpečeniu vozidla. Je možné napríklad nastaviť možnosť upozornenia SMS alebo na e-mail, keď auto opustí určitú oblasť - napr. keď sa ocitne za hranicami republiky. Taktiež je možné znemožniť naštartovanie vozidla, ak vodič nepriloží špeciálnu kartu.


Stopercentne ochrániť požičané auto je síce stále utópia, avšak GPS technológia predstavuje riešenie, ktoré pravdepodobnosť chytenia zlodejov výrazne zvyšuje. A vďaka svojej dostupnej cene a vzhľadom na vysoké riziko odcudzenia sa jedná o investíciu s veľmi rýchlou návratnosťou.


Podobné články

Ďaleko nedošli: GPS lokátor zlodeja vystrašil >> Prejsť na článok

GPS alarm je jednoduchá, ale účinná ochrana Vášho auta >> Prejsť na článok
Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.