Sťahovanie tachografu s GPS Dozorom: na diaľku, automaticky, bez starostí

Tipy a skúsenosti 17. 12. 2021

Ak používate GPS Dozor, sťahovanie súborov DDD z tachografu a karty vodiča už riešiť nemusíte. Systém všetko urobí za vás. Máte tak istotu, že už nikdy nezabudnete stiahnuť dáta včas. Povinnosť sťahovať dáta z digitálneho tachografu a karty vodiča vyplýva z nariadenia Komisie EÚ č. 581/2010 o stanovení maximálnych časových úsekov na stiahnutie príslušných údajov z prístroja vo vozidle a z karty vodiča. Nariadenie tiež stanovuje pomerne prísne lehoty: karta vodiča sa musí stiahnuť 1 x za 28 dní a tachograf vozidla 1 x za 90 dní.

Zima prichádza - ste pripravený? Ako správne pripraviť Váš vozový park na zimné podmienky

Tipy a skúsenosti 26. 11. 2021

Zima je za rohom, možno ste pripravený Vy, ale je pripravený aj Váš vozový park? Cesty pokryté ľadom či snehom zhoršujú jazdné vlastnosti vozidiel a toto obdobie je pre mnohých vodičov stresujúce. Rovnako ako pre vodičov, aj pre autá je jazda v takomto nepriaznivom období náročná.

Porovnanie reálnej a papierovej spotreby pohonných hmôt odhalí, kde vám odtekajú peniaze

Tipy a skúsenosti 06. 10. 2021

Pri pohľade na podnikové výdavky na pohonné hmoty sa vám môže zdať, že tu niečo nesedí. Ak je prevádzka firemných vozidiel na hranici vašich možností, možno máte v práci škodcu. Krádeže pohonných hmôt sú vo firmách, žiaľ, pomerne časté. Ako ich odhaliť a ako usvedčiť konkrétneho vinníka?

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.