Tipy a skúsenosti 20. 06. 2024

5 Tipov, ako zefektívniť dopravu a ušetriť čas: moderné riešenia pre dopravcov

Doba neúprosne letí a žiadny dopravca nechce venovať čas zbytočnej práci a zastaraným procesom, ktoré len obťažujú a neprinášajú žiadne peniaze. Najmä ak sa to dá urobiť lepšie. Prinášame vám 5 tipov pre každého moderného dopravcu, ktoré výrazne zefektívnia vašu dopravu, prinesú vám viac peňazí a vašim zamestnancom ušetria desiatky hodín práce. 


1) Ako sa vyhnúť pokutám a splniť legislatívne povinnosti za zlomok času?

Nariadenie EÚ č. 581/2010 stanovuje dopravcom povinnosť sťahovať údaje z digitálneho tachografu a karty vodiča každých 90 dní alebo 28 dní, inak im môže byť uložená pokuta až do výšky 350 000 Kč. Väčšina dopravcov trávi neúmerne veľa času ručným sťahovaním údajov cez rozhranie USB.

Tomu sa však dá vyhnúť a všetky údaje sa môžu sťahovať automaticky, bez akýchkoľvek ťažkostí a v pravidelných intervaloch. S naším softvérom na sledovanie vozidiel máte k dispozícii funkciu diaľkového sťahovania tachografov a kariet vodičov, ktorá sťahuje údaje automaticky každý deň, takže môžete sledovať stiahnuté údaje z tachografov a kariet vodičov, splniť si zákonnú povinnosť a vyhnúť sa pokute.


2) Konečne efektívne spravujte svoju dopravu a zarábajte viac.

Poznáte aktuálny stav svojich vodičov? Ako dlho ešte môžu jazdiť, kde sa nachádzajú, dokážu sa dostať na nakladaciu rampu bez ďalšej bezpečnostnej prestávky alebo za ako dlho musia začať svoj denný odpočinok?

Všetky informácie o vodičoch prehľadne zobrazujeme na jednej obrazovke, čo výrazne zvýši efektivitu vašej dopravy, obslúži viac klientov a váš dispečing bude vedieť každý detail o dni vodiča.3) Neučte sa zákon, skontrolujeme za vás limity nariadenia (ES) č. 561/2006. Automatizované!

Európska dohoda o práci posádok vozidiel v medzinárodnej cestnej doprave AETR, nariadenie 589/2006 Z. z. a 561/2006 ES obsahujú obrovské množstvo predpisov a požiadaviek. Už sa ich však nemusíte učiť naspamäť. Všetky obmedzenia budeme sledovať za vás!

Náš najpokročilejší algoritmus analýzy údajov z tachografu vás upozorní, ak vaši vodiči porušujú niektorý z predpisov - či už ide o bezpečnostné prestávky, prekračovanie času jazdy atď. Jednotlivé porušenia môžete reportovať vo formáte PDF, s vodičom môžete spísať zápisnicu a založiť ju pre prípadnú kontrolu zo strany úradu.4) Zabudnite na kartu podniku. Postaráme sa o ňu aj o vaše povinnosti.

Pamäťová karta podniku slúži dopravcom na sťahovanie údajov z digitálneho tachografu. Konkrétne na autorizáciu prevádzkovateľa. Povinnosť stiahnuť údaje z tachografu však nemusí byť vykonaná manuálne vložením pamäťovej karty spoločnosti a čítačky do zariadenia na stiahnutie údajov.

Ak nám zašlete kartu podniku, údaje z tachografov vozidiel a kariet vodičov stiahneme na diaľku za vás! Karta bude pod kontrolou našich technikov a vaša zákonná povinnosť bude automaticky splnená.5) Digitalizujte svoju firmu. Ušetrite čas a odstráňte zbytočnú prácu.

Doba neúprosne letí a nikto z nás nechce venovať čas zbytočnej práci, zastaraným procesom, ktoré len otravujú a nič neprinášajú. Najmä ak sa to dá urobiť lepšie.


GPS Dozor je komplexné riešenie pre správu vozového parku a sledovanie vozidiel, ktoré dokáže nahradiť niekoľko systémov a zastaraných procesov dokopy. Všetky údaje máte na dosah ruky, čo vám dáva jedinečnú príležitosť odstrániť množstvo zbytočnej práce na všetkých oddeleniach.

- Dispečing už nemusí volať vodičom, aby zistil, kde sa nachádzajú a ako dlho ešte môžu jazdiť. Všetko môžu okamžite vidieť online.

- Technici nebudú musieť zvolávať nákladné vozidlá a otravne obchádzať vozidlá s čítačkou v ruke

- Vodiči nemusia byť obťažovaní každodennými telefonátmi, môžu robiť výnosnejšiu prácu a nemusia sa vracať do centrály, keď je potrebné stiahnuť kartu vodiča

- Vedenie uvidí všetky priestupky vodiča online na kontrolu z úradov a 1 dotykom vytlačí vodičovi poznámku, na čo si má dať nabudúce pozor. Takto nemusia venovať čas analýze údajov z tachografu a riešiť nepríjemné situácie s vodičmi.


Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.