Tipy a skúsenosti 12. 12. 2013

Spravujete v zime obecné cesty? GPS lokátor dokáže, kadiaľ ste išli

Patríte medzi tých, ktorí so svojím traktorom pomáhajú obciam so zimnou údržbou ciest? A ako dokážete, že ste skutočne prehŕňali cesty tam, kde ste mali? Práve vám by mohol dobrú službu preukázať GPS lokátor. Toto zariadenie monitoruje trasu vašej cesty, ale navic aj to, či ste mali spustenú frézu.

Aj keď zima je dúfajme stále ešte ďaleko, je dobré sa na ňu pripraviť - zvlášť ak máte s jednou či viacerými obcami uzatvorenú zmluvu na zimnú údržbu ciest. Možno sa vám stalo, že ste mali problém dokázať, kadiaľ ste ten konkrétny deň išli. Alebo ste mali toľko práce, že už vás obťažovala byrokracia s vykazovaním jednotlivých ciest. S oboma problémmi vám môže pomôcť GPS lokátor. Ide o malé zariadenie nainštalované pod palubnou doskou vozidla, ktoré s pomocou satelitného signálu posiela informácie o svojej polohe na náš server. Tu môžete na mape pohodlne sledovať, kedy a kadiaľ ste išli. A nielen to - špeciálna funkcia zaistí aj dokumentáciu toho, či ste mali spustenú frézu alebo ste išli iba s pluhom či posypom.

GPS lokátor vám navyše pomôže odlíšiť, pre akú obec ste zrovna prehŕňali. Ako príklad nám poslúži živnostník, ktorý udržuje cesty pre Mezihoří a Chomutov. Pred jazdou jednoducho zvolí, pre akú obec práve pracuje. Po návrate z cesty si potom s pomocou nášho systému vytlačí pre daný obecný úrad správu o tom, kadiaľ išiel a s akým spusteným zariadením. Jednoducho tak vyrieši prípadné spory s obcou a ušetrí si tým kopu starostí.

Použitie GPS lokátora pri údržbe ciest preto znamená predovšetkým menej stresu i práce - najmä vtedy, keď zima naozaj udrie. Pokiaľ budete schopní kedykoľvek dokázať, že ste dohodnutú prácu odviedli, ochráni vás náš GPS lokátor aj v náročných obdobiach snehových kalamít.

Ďalšie informácie sa dočítate na: Monitoring vozidel zmní údržby

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.