Tipy a skúsenosti 18. 03. 2014

GPS zabezpečenie motorky pofrčí aj tento rok

Zima predčasne skončila (pokiaľ vôbec nejaká bola). Motorkári začínajú oprašovať svoje ladné stroje. V GPS Dozor pozorujeme zvýšený záujem o GPS lokátory pre motocykle. Bikeri majú rôzne dôvody, prečo si lokátor zaobstarávajú, najčastejším prianím je ale vylepšenie zabezpečenia motorky.

Aké sú dôvody pre montáž GPS lokátoru pre motorky?

Našimi najčastejší mi klientmi sú firmy hľadajúce systém pre správu služobných vozidiel. GPS lokátor sa pre tieto účely náramne hodí.

Motorkári ale nechcú úzkostlivo sledovať spotrebu ani viesť knihu jázd. Zaujíma ich skôr možnosť zaznamenávať každú zákrutu svojej cesty a mať všetky výlety uložené na jednom mieste. Vzniká tak prehľadný denník, v ktorom sa ti analytickejší užívatelia môžu donekonečna vŕtať a hrať sa s dátovými zostavami, tí menej nároční potom nájdu presné mapové podklady s vyznačeným priebehom cesty.

Niektorí ľudia sa zase pomaly chystajú na veľké letné túry do zahraničia. Počas nich by chceli svoje rodiny a priateľov informovať o svojej aktuálnej polohe. Náš systém takúto funkciu spĺňa, pretože zobrazuje pohyb motorky priamo na mape (používame podklady Google maps). Vaši blízki sú tak na ceste s vami, s oneskorením iba desiatok sekúnd oproti skutočnosti.

Zabezpečenie motorky je najžiadanejšie

Najdôležitejším faktorom je pre bikerov služba zabezpečenia motorky. Ponuka alarmov na motorky nie je tak rozsiahla ako u osobných vozidiel, alarmy sú drahé a pritom menej spoľahlivé. GPS lokátor ponúka proti bežným akustickým alarmom pomerne slušnú alternatívu.

Lokátor je umiestnený pod kapotážou motorky a nijako na seba neupozorňuje. Pokiaľ zlodej začne s motorkou hýbať, spustí sa vstavaný otrasový snímač. Uvedenie do prevádzky či dokonca jazda nemajú šancu zostať bez povšimnutia.

Zariadenie namiesto húkania informuje priamo majiteľa motocykla - na mobil príde správa o podozrivej aktivite, vrátane informácie o aktuálnej polohe. Tie dostáva majiteľ po celú dobu pohybu motorky.

Zabezpečenie sa ešte zvyšuje pridaním identifikácie vodiča pomocou WiFi karty (ak ju nemáte pri sebe, motorka vás nespozná a po dobrom so sebou nenechá manipulovať). Veľmi užitočnou funkciou je potom znehybnenie motorky na diaľku pomocou mobilného telefónu. Hneď ako zlodej zastaví na križovatke, motocykel sa už nepohne.

Prečítajte si viac o zabezpečení motocykla.

O tom, ako funguje GPS zabezpečenie motorky v praxi sa môžete dočítať v našom blogu z ciest po Európe.

 

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.