Tipy a skúsenosti 10. 09. 2014

Stráži alebo spí? GPS udrží vašich strážnikov hore.

Prespať pracovnú dobu nie je tak ťažké, zvlášť ak je váš zamestnanec nočným strážnikom vášho objektu. "Však sa to šéf nedozvie, keď si namiesto obchôdzok zdriemne na vrátnici," hovorí si nejeden z nich. To vás ale nemusí pripraviť o pokojný spánok. Špeciálny osobný GPS lokátor udrží vášho zamestnanca zaručene hore.


Patrí už takmer k folklóru slovenských firiem, že si strážcovia objektov neplnia svoje povinnosti. Strážnikov totiž nikto nestráži. Tak sa bežne stáva, že strážcovia zverené budovy neobchádzajú a namiesto toho sa venujú akejkoľvek inej príjemnejšie činnosti - a pretože strážia prevažne v noci, tak to väčšinou končí spokojným zdriemnutím na vrátnici.


Máloktorý manažér pritom stojí o to, aby v noci musel vykonávať osobné náhodné kontroly strážnikov. A ani tak by mu to na pokoji nepridalo, pretože by stále nemal zamestnanca naozaj pod dohľadom. Riešenie je pritom jednoduché, pohodlné a cenovo dostupné. Stačí dať každému strážcovi GPS Dozor Tracker, čo je malé zariadenie, ktoré monitoruje polohu osôb. Je napojené na satelitný sledovací systém a neustále vysiela informácie o svojej polohe. Zamestnávateľ si potom môže na svojom počítači alebo smartfóne sledovať pohyb svojho zamestnanca, a to pomocou špeciálnej aplikácie v internetovom prehliadači. Na mape tak uvidia nielen to, kde práve zamestnanec je, ale aj históriu jeho pohybu.


GPS Dozor Tracker je zariadenie, ktoré sa bežne používa pre stráženie osôb alebo zvierat (napr. malých detí alebo psov). Špeciálne pre kontrolu strážnikov je navyše možné pridať tlačidlo, ktoré musí strážca stlačiť, keď je v určitej oblasti - čo nielen zvýši jeho bdelosť, ale umožní vám o to väčšiu kontrolu. Oproti známemu GPS lokátoru do auta je GPS tracker oveľa menší a má vlastnú batériu, ktorá vydrží aj niekoľko dní.


GPS Dozor Tracker sa tak môže stať dobrým nástrojom pre obnovenie pošramotenej dôvery medzi zamestnávateľom a zamestnancom. Pri správnom použití tak môže prispieť k lepšej atmosfére na pracovisku, ako aj k väčšiemu kľudu manažérov a majiteľov firiem. Pretože budú vedieť, že ich majetok je skutočne strážený.


Podobné články

Sledovanie osôb

GPS alarm je jednoduchá, ale účinná ochrana Vášho auta


Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.