Tipy a skúsenosti 22. 01. 2013

Sledujeme bez problémov aj v Strednej Ázii

Že naše satelitné sledovanie vozidiel funguje bezchybne po celej Európe, už dávno vieme a tiež to všetkým zákazníkom garantujeme. Teraz sme sa však mohli presvedčiť, že sledovanie kamiónov beží bezchybne aj v Strednej Ázii.

V našej firme garantujeme stopercentné pokrytie celej Európy. V ostatných regiónoch môže dochádzať k problémom spôsobených lokálnou infraštruktúrou mobilných sietí (satelitná časť sledovacieho reťazca je oproti tomu rovnako funkčná kdekoľvek na planéte).

Pri cestách mimo Európy musí teda zákazník počítať s tým, že existujú krajiny, kde nie je možné používať dátovú sieť, väčšinou preto, že slovenskí operátori nemajú s tými miestnymi roamingové dohody. A potom sa samozrejme nájdu aj územia, kde je samotná mobilná sieť v zlom stave.

Satelitné sledovanie vozidiel ale pracuje aj bez mobilného signálu. Dáta sa neustále ukladajú na sledovaciu jednotku vo vozidle, len sa neodosielajú do elektronickej knihy jázd. Dopravca teda v takejto situácii nevidí pohyb v reálnom čase. V okamihu, kedy sa GPS lokátor znovu pripojí na mobilnú sieť, všetky neodoslané údaje sa do systému nahrajú a informácie sú opät aktuálne.

Zdá sa však, že počet štátov s vyššie popísanými problémami sa rýchlo zmenšuje. Technologicky dospievajú aj končiny, ktorých názvy pre nás Európanov znejú pomerne exoticky. Nedávno sme napríklad riešili sledovanie kamiónov, mieriacich do Strednej Ázie. Ako to dopadlo?


Zatiaľ, čo v Kyrgyzstáne sa lokátor na sieť nepripojil a údaje ukladá do pamäte, v Kazachstane sú kamióny “online” - vidíme ich na mape a vykazujú pohyb. Pre nás je sledovanie pohybu na takúto vzdialenosť zaujímavý pohľad, ale nášmu zákazníkovi to prináša ďaleko hmatateľnejšie výhody:


> sledovanie kamiónov v zahraničí šetrí vysoké čiastky za telefonické zišťovanie situácie v teréne

> dispečer má dokonalý prehľad o tom, ako dlho sú vodiči na ceste a ako dlho stáli

> systém vedie v evidencii, ktoré úseky cesty viedli po diaľnici/platených úsekoch a ktoré naopak nie

> zákazník sa nemusí spoliehať na ťažko overiteľné slová samotných vodičov, všetky dôležité informácie má na jednom mieste v počítači alebo mobilnom telefóne

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.