Tipy a skúsenosti 20. 02. 2017

Asistenčné psy už nemusia knihu jázd vypĺňať tlapkami

Obecne prospešná spoločnosť Pomocné tlapky sa venuje chovu, predvýchove a výcviku asistenčných psov. Ťažká práca, ale o to viac potrebná. Už len nájsť vhodného psa vyžaduje trpezlivosť. A naučiť ho byť skutočne užitočným parťákom pre človeka s postihnutím stojí veľa práce.


Asistenčné a vodiace psy ako nenahraditelní pomocníci


Dobre vycvičený asistenčný pes dokáže veľmi pomôcť ľuďom, ktorí sú pripútaní na invalidný vozík. Stáva sa vlastne ich predĺženou rukou. Psy taktiež vynikajúcimi spoločníkmi pre ľudí s kombinovaným postihnutím alebo so záchvatovými chorobami.
Pomocné tlapky necvičia len asistenčné psy - teda psích pomocníkov. Zaoberajú sa taktiež prípravou vodiacich psov pre slepých. Pokiaľ rozvinieme prirovnanie z predchádzajúceho odstavca, tieto psy nie sú len predĺženou rukou svojich pánov. Sú doslova ich očami.


GPS Dozor šetrí čas aj námahu


Sme presvedčení, že práca, ktorú Pomocné tlapky odvádzajú si zaslúžia úctu a podporu. Preto sme radi, že aj my môžeme ľudom z Pomocných tlapiek s niečím pomôcť.
Pomocným tlapkám sme venovali GPS lokátory do vozidiel a samozrejme tiež prístup do nášho systému sledovania vozidiel GPS Dozor. Pracovníci organizácie tak nemusia tráviť čas takými podružnosťami ako je vypĺňanie knihy jázd.


Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.