Tipy a skúsenosti 25. 06. 2012

Sledovanie traktora pomocou GPS lokátora. Ako pomáha poľnohospodárom?

Ako špecialisti na sledovanie poľnohospodárskych strojov dokážeme svojim zákazníkom poradiť, ako technológiu sledovania pomocou GPS lokátorov využiť na maximum. V tomto krátkom zhrnutí si popíšeme 4 trikov, ako môžete náš systém aplikovať. Predvedieme si to na príklade sledovania traktorov.


Prevádzka traktora je bezpochyby nákladná vec, obzvlášť ak do nákladov okrem pohonných hmôt započítame servis. A tiež traktoristu, bez ktorého prítomnosti je traktor len bezcennou kopou kovového šrotu.


Ako znížime náklady na prevádzku traktora pomocou GPS lokátora?

1. postrážime spotrebu pohonných hmôt
2. zamedzíme zneužívanie traktora
3. zefektívnime pohyb traktora v teréne
4. obmedzíme prestoje


História pohybu traktora na poliach.


1. Kontrola spotreby pohonných hmôt


S GPS lokátorom máte prehľad o spotrebe paliva aj o tankovaní. Elektronická kniha jázd, ktorú sledovací systém automaticky generuje, počíta spotrebu podľa pohybu traktora. Ak k lokátoru pripojíte ešte prietokomer, potom docielite bez precedentnú presnosť. Týmto opatrením spolu s kombináciou zabezpečenia hrdla nádrže zvýšite ochranu strojov proti krádeži PHM a budete mať dokonalý prehľad o ich spotrebe.

2. Zamedzenie zneužívania traktora


Jeden z našich zákazníkov nám rozprával, ako sa jedného dňa vybral skontrolovať svojho traktoristu pri práci. Nachytal ho pri orbe cudzieho poľa. Zamestnanec si týmto spôsobom "sprivatizoval" firemnej traktor a využíval ho pre svoje súkromné ​​podnikanie - v pracovnej dobe!
S pomocou GPS technológie už nikomu také zneužitie poľnohospodárskej techniky neunikne. Pohyb traktora môžete sledovať na mape v reálnom čase, takže vždy viete, či pracuje na vašom pozemku alebo u suseda.


Sledovať traktory môžete is pomocou našej aplikácie pre chytré telefóny (iOS alebo Android).
Ďalšou možnosťou je využitie funkcie vymedzených oblastí pohybu, ktoré slúžia ako neviditeľný plot. Na mape vyznačíte oblasť, kde sa stroj môže pohybovať. Pokiaľ ju vodič prekročí, elektronická kniha jázd vám to prezradí, napríklad aj s pomocou SMS na váš mobilný telefón.

3. Sledovanie efektivity pohybu traktorov v teréne


Ako už sme písali vyššie, GPS monitoring dovoľuje sledovanie traktorov v reálnom čase - priamo na mape (viď video). Okrem toho sa však dráha pohybu ukladá do elektronickej knihy jázd a je možné si ju kedykoľvek prezrieť.


Nie je preto nič jednoduchšie, ako si s traktoristom sadnúť k počítaču, prejsť celú históriu pohybu na poli alebo v lese krok za krokom a navrhnúť efektívnejší spôsob práce.

4. Stráženie prestojov pri práci


Súčasťou systému sledovania traktorov a ďalšie poľnohospodárske techniky nie je len zaznamenávanie pohybu. Technológia dovoľuje tiež sledovanie tzv motohodín - doby prevádzky stroja alebo jeho prídavných zariadení.


Je teda možné sledovať prácu traktora, ktorý stojí na mieste a poháňa napríklad štiepač polien alebo drvič konárov. Vždy budete presne vedieť, jako dlho bol stroj v prevádzke a koľko práce naozaj odviedol.

Prečítajte si ďalšie informácie o sledovaní poľnohospodárskych strojov a techniky.

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.