Zaujímavé akcie 24. 10. 2014

Sledovali sme balík na ceste z Bratislavy do Prahy. Prekonal 850 kilometrov za 24 hodín

Nie, v titulku nie je preklep, zásielka poslaná kuriérskou službou skutočne prešla 850 km namiesto 328 km, ktoré by ste medzi Prahou a Bratislavou najazdili autom. A ako to vieme? Do balíka sme schovali GPS tracker.

Ak ste niekedy využili služby kuriérskych spoločností, určite poznáte službu sledovania zásielky. Prepravca vám na svojom webe ukáže, že balík práve opustil depo, alebo že do iného depa zrovna dorazil. Akú vzdialenosť ale medzi depami nacestuje? To vám kuriér neprezradí.

Preto sme do balíka skryli GPS tracker. Malá krabička sleduje svoju polohu pomocou GPS súradníc a tieto údaje pravidelne odosiela svojmu majiteľovi. Vďaka nej sme mali (takmer) celú cestu balíka ako na dlani, presnejšie povedané, na online mape.

A nestačili sme sa diviť. Balík z Bratislavy odletel lietadlom! A nie do Prahy, ale do Lipska, snáď do nejakej triediacej centrály. Tam zásielku naložili na nákladné auto alebo kamión, odkiaľ sa dostala do depa v Chlumci a potom konečne do Prahy.

GPS tracker nám poskytol zaujímavé dáta. Vysielal celú dobu, kedy bol balík prepravovaný po zemi. Problém nastal na palube lietadla, kde silné steny nákladného priestoru komunikáciu spoľahlivo odtienili. Samotnú dráhu lietadla preto môžeme len odhadovať (aj keď predpokladáme, že žiadne medzipristátie v Hondurase sa nekonalo), zato však máme pekné zábery oboch letísk, odkiaľ sa nám balík ohlásil.

Letisko Bratislava

Letisko Lipsko

Celkovo prešiel náš sledovaný balík po zemi 350 kilometrov. Ďalších 500 kilometrov strávil v lietadle. Cesta trvala takmer 24 hodín. Zdá sa byť neuveriteľné, že sa niečo také kuriérskej spoločnosti vyplatí. Veď autom by to celé trvalo asi 3 hodiny a precestovali by sme len 328 kilometrov. A to ste ešte nevideli, čo všetko balík najazdil po Prahe!

Ak ale niečo prepravné spoločnosti zvládajú, tak je to efektívna logistika. Prepraviť každý deň tisícky zásielok, nestratiť prehľad a uživiť tú armádu zamestnancov, to nebude nič jednoduché.Každopádne nám GPS sledovanie zásielky pomohlo odhaliť niečo málo zo zákulisia prepravných gigantov.

Zistite viac informácií o sledovaní zásielok pomocou GPS trackeru.

 

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.