Zaujímavé akcie 10. 02. 2015

Náš tracker sa zúčastnil New York Marathonu

Novinár Tomáš Poláček z týždenníka Reportér zabehol Newyorský maratón. Bežal ho po prvý krát, ako akýkoľvek iný maratón. Zvládol to v čase pod 4 hodiny a ešte pri tom pomohol jednej neziskovke! A všetko to naživo sledoval náš GPS tracker, ktorý mal Tomáš pri sebe.


Odbehnúť New York Marathon je zážitok na celý život

“Som z toho času sám v šoku, myslel som, že budem mať okolo 4:40. Je to asi atmosférou. Ani raz som necítil potrebu zastaviť. Okolo sú ľudia, hrajú kapely, je tu eufória, ľudia rozdávajú banány, je tu vynikajúca organizácia - máťe občerstvenie aj jonťáky,” napísal Tomáš bezprostredne po dobehnutí závodu.

 

Newyorský maratón patrí medzi tzv. Big Six, t.j. medzi 6 najprestížnejších svetových behov. Je to veľký športový sviatok s dlhoročnou tradíciou (behá sa už od roku 1970), na ktorý každoročne príde viac než 50 000 účastníkov.

Svoju maratónsku premiéru si Tomáš Poláček odbil s vyznamenaním: skončil s časom 3:56:17 na 12 387 mieste z viac než 50 000 prihlásených!

Človek nemusí byť zrovna športový fanatik, aby si dokázal predstaviť, aké to musí byť, zúčastniť sa takejto akcie. Tomáš Poláček si k tomu ale môže pridať ešte pocit prvobežca, ktorý doposiaľ žiadny maratón (trasu merajúcu 42,2 km) neubehol.

A aby to nebolo málo, Tomáša pri srdci hreje myšlienka, že pomohol dobrej veci - bežal totiž za organizáciu Světlo pro svět, neziskovku bojujúcu proti slepote v rozvojových krajinách. Nie je potom možné sa diviť, že o akcii hovorí o svojom životnom závode…

Aby mohli čitatelia Reportéru, Tomášovi priatelia a všetci ostatní záujemcovia sledovať ako závod prebieha, požičali sme Tomášovi GPS tracker. Na stránke závodu potom bolo možné v priamom prenose sledovať Tomášovu polohu na online mape New Yorku a čítať živé komentáre Tomášovych kolegov, fanúšikov a hlavne Tomáša Poláčka samotného

Bolo pre nás veľmi príjemné “byť pri tom” a fandiť na diaľku. A k Tomášovým víťazným pocitom môžeme nakoniec pripočítať aj svoju radosť z toho, že GPS Dozor tracker ulicami Manhattanu prebehol bez výpadkov a celú dobu bezchybne kreslil ubehnutú časť trasy...

 

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.