Zaujímavé akcie 15. 01. 2016

12000 kilometrov za 5 dní. Sledovali sme balík až do Južnej Dakoty v USA

O tom, že naše GPS trackery sú skvelou pomôckou pri sledovaní balíkov sme už písali. Tentokrát sme však sledovali priamo medzikontinentálnu cestu na trase ČR - USA.

Dvojkilogramový balík bol odovzdaný kuriérovi prepravnej spoločnosti 15. októbra o 14-tej hodine. Potom, čo naša zásielka prešla po Prahe 35 kilometrov, dorazila na letisko a započala vzdušnou čiarou časť svojej cesty. To bolo pol desiatej večer.


 

V batožinovom priestore lietadla sa signál zásielky stráca. Ešte v ten deň sa ale GPS tracker hlásí na letisku v Kolíne nad Rýnom. Má za sebou 520 kilometrov a čaká ho krátky odpočinok v sklade špedičnej firmy.

Druhý deň po štvrtej hodine ranne už náš balík mizne z mapy, aby sa nám o 11 hodín (a 9000 kilometrov) neskôr prihlásil z filadelfijského medzinárodného letiska v USA.
 

Sledovaný balík

  • váha: 2kg
  • cena dopravy: 1744kč/65€
  • štart: 15. októbra, 14:00
  • cieľ: 20. októbra, 18:00
  • vzdiaľenosť po zemi: 2 000 km
  • vzdiaľenosť vzduchom: 10 000 km
  • celkom: 12 000 km za 5 dní

Po hodinovej pauze tu prestupuje na iné lietadlo a pokračuje v lete cez Spojené štáty.

Ďalšou prestupnou stanicou bolo mesto Luisville, kam lietadlo pristává po siedmej hodine večernej. Náš balík má v tejto chvíli “v nohách” celých 10 500 km.

O druhej hodine ráno, nasledujúci deň (17.10.) sa náš malý cestovateľ vydal na 1380 km dlhú pozemnú cestu do zastávky a prekládky v Sioux Falls. Túto etapu prekonal za 14 hodín a “pozrel” sa pritom do siedmych štátov Únie.

Ako môžete vidieť, cesta je dobre zmapovaná vďaka tomu, že v bežnom nákladnom aute, alebo dodávke má GPS tracker dostatočne silný signál, aby mohol odovzdávať svoju presnú polohu.


V Sioux Falls náš balík čakal dva dni na dostavník, ktorý ho odnesie do cieľovej pozície, 555 kilometrov vzdialeného Rapid City (pre batérie nášho GPS trackeru to ale žiadna komplikácia nebola, vydrží až 60 dní). Potom už len zostávalo počkať poslednú noc v skladisku a druhý deň sa mohola naša zásielka konečne ocitnúť v rukách adresáta. Tento nádherný okamih nastal 20.10. po šiestej hodine večer.

Celkovo náš balík prekonal 12 000 km za 5 dní. GPS tracker detailne zmapoval každý kilometer jeho 2000 kilometrov dlhej pozemnej ceste po USA.

Pohyb leteckej časti cesty sme bohužiaľ sledovať nemohli, o zásielke sme sa ale vždy spolahlivo dozvedeli v okamihu, keď opustila nákladový priestor lietadla.

GPS tracker fuguje bezchybne na severoamerickom kontinente a jeho batérii nehrozí ani dlhé čakanie, ani chlad behom leteckej prepravy.

Ako za 70 dní precestoval svet (35 000 km) reportér Tomáš Poláček sa dočitate tu.   

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.