Tipy a skúsenosti 09. 02. 2021

Zľava na havarijnom poistení vďaka GPS lokátoru

Vedeli ste, že vďaka GPS lokátoru vo svojom vozidle môžete získať zľavu na poistenie? Pre väčšie firmy s veľkým vozovým parkom môže ísť o veľkú úsporu. A ani drobní podnikatelia neprídu skrátka. Ale pozor: Neplatí to pri všetkých poisťovniach.


Zabezpečenie vozidla proti krádeži môže priniesť zľavu na poistenie

Ak je súčasťou vášho havarijného poistenia aj poistenie proti krádeži vozidla, môžete získať určitý bonus, keď si vozidlo zabezpečíte proti krádeži.

Zabezpečením sa u poisťovní rozumejú rôzne úkony, ale všeobecne môžeme spomenúť napríklad označenie okien vozidla jedinečným kódom. Toto jednoduché a lacné opatrenie môže podľa štatistík zásadne znížiť pravdepodobnosť odcudzenia.

Ďalšími spôsobmi zabezpečenia sú mechanické (napr. Páka na volant prípadne uzamykateľná radiaca páka) alebo elektronické prostriedky (autoalarmy).

Poslednú množinu tvoria tzv. vyhľadávacie systémy. Tých existuje niekoľko druhov, ktoré využívajú rôzne technológie. Jednou z nich je využitie GPS lokalizácie, ktorá je témou nášho článku.GPS lokátory pre sledovanie vozidiel pomôžu zabezpečiť vozidlo

GPS monitoring vozidiel využíva GPS lokátory, ktoré odosielajú dáta o pohybe vozidiel pomocou mobilnej GSM siete. Dáta sa spracujú pomocou softvérovej aplikácie a zákazník si tak môže napríklad viesť automatickú knihu jázd, strážiť prejdené trasy služobných automobilov alebo sledovať pohyb firemnej flotily v reálnom čase priamo na mape. 

GPS lokátor teda umožňuje zistiť aktuálnu polohu vozidla. Túto funkciu môžete využiť pri jeho odcudzení, kedy sa dá stratené vozidlo ľahšie dohľadať, alebo kedy vás zariadenie samo upozorní, že sa vozidlo dalo do pohybu napr. mimo pracovnú dobu.

Dodávateľ systému na monitorovanie vozidiel by mal byť schopný dodať potvrdenie o tom, že vo vozidle je umiestnené sledovacie zariadenie. Toto potvrdenie by následne mala akceptovať poisťovňa pri poskytovaní zľavy.

Systém pre GPS sledovanie vozidiel možno teda využiť aj na zabezpečenie vozidla (pre pasívne zabezpečenie skvele poslúži náš najpredávanejší produkt GPS Dozor Premium). A okrem ďalších zaujímavých výhod vám môže priniesť tiež znateľnú zľavu.

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.