Video návody 10. 01. 2019

Video návody: Úvodná obrazovka a Kniha jázd

Radi by sme vám predstavili prehľad funkcií našej úvodnej obrazovky a elektronickej knihy jázd v jednoduchých video návodoch.

 

Funkcie úvodnej obrazovky


Úvodná obrazovka poskytuje rýchly a jasný prehľad o všetkých vozidlách. Obrazovka je rozdelená na 2 časti: na ľavej strane vidíte zoznam vozidiel, na pravej strane potom mapu so súčasnou polohou všetkých vozidiel.


Obe časti obrazovky spolu interagujú. Pri kliknutí na vozidlo v zozname sa zvýrazní jeho poloha na mape. Funguje to tiež obrátene: kliknutí na mapu zvýrazní jeho záznam v zozname.


Kliknutie na ikonku modrého terčíka vám vybrané vozidlo priblíži na mape, takže vidíte jeho polohu a trasu vo väčšom detaile. Biely terčík nad zoznamom vozidiel vás vráti späť na všeobecný prehľad všetkých vozidiel.


Pomocou deliacej lišty môžete obe strany rozšíriť alebo naopak zúžiť.


Ďalšou funkciou na hlavnej obrazovke je určenie vzdialenosti vozidla k bodu na mape. Cieľový bod označiť pretiahnutím vlajočky. K tomuto bodu sa potom vypočíta vzdialenosť všetkých áut na mape, vrátane času dojazdu podľa aktuálnej dopravnej situácie. Vybranú trasu môžete jedným kliknutím zobraziť priamo v Mapách Google.Interaktívna kniha jázd


Kniha jázd zobrazuje detailné informácie o jazdách daného vozidla.


U záznamov vozidlá vidíte kalendár. Výberom určitého časového úseku zobrazíte jazdy, ktoré vozidlo absolvovalo v tomto období.


Jazdy sa zobrazí aj na mape. Pomocou checkboxu pri jednotlivých jázd môžete ovplyvniť, ktoré jazdy chcete na mape vidieť.


Pomocou ikony modrého terčíka si vybranú jazdu môžete detailne prezrieť. Záznam na mape sa priblíži a trasa sa zvýrazní.


Kliknutím na tlačidlo "Detaily" zobrazíte podrobnosti o vybranej jazde. Tu si môžete priebeh jazdy prehrať požadovanou rýchlosťou. Záznam je možné pozastaviť pomocou pauzy. Pri vozidle potom vidíte polohu, rýchlosť, či vzdialenosť od začiatku aj konca jazdy.


Pod tlačidlami prehrávanie vidíte tiež StreetView záber z danej polohy na mape. Máte tak približnú predstavu, čo v týchto miestach videl vodič vozidla.

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.