Tipy a skúsenosti 07. 12. 2017

Sledovanie vozidiel pomocou GPS ako buzerácia a špehovanie zamestnancov? Nie, je to stráženie firemného majetku. Zmierte sa s tým

Kradnúť sa nemá. Bodka


Väčšina ľudí nejde do predajne potravín a neukradne tam čokoládu. Kradnúť sa predsa nemá, že? Ale pokiaľ ide o "požičiavanie" si vecí v zamestnaní, zrazu tak ostré hranice neplatia. Asi každý zamestnávateľ vám potvrdí, že ľudia si bežne domov nosia napríklad kancelárske potreby alebo toaletný papier.


Podnikatelia a vedúci pracovníci si už dávno zvykli nad niekoľkými papiermi do tlačiarne alebo tonerom z kopírky mávnuť rukou. Lenže niektorí ľudia sa nezastavia pred ničím.


Mnoho zákazníkov nám prekvapene hlási, že zavedenie monitoringu v ich firme odhalilo nepredstaviteľne prepracovaný systém rozkrádania pohonných hmôt. Škoda môže ísť aj do státisícov ...


Kto nekradne okráda rodinu? Nie, kto kradne, okráda všetkých ostatných a má sa mu to zaraziť


Treba to povedať jasne: okrádanie vlastného zamestnávateľa je zlé nielen z hľadiska morálky, ale je tiež podrezávaním si vetvy pod sebou samým.


Pokiaľ budú zamestnanci neustále oslabovať firmu, v ktorej pracujú, môžu sa dočkať situácie, kedy v spoločnosti nebude dostatok prostriedkov na odmeny, na zvýšenie platu, potom treba ani na udržanie výšky platu ... a nakoniec nemusí zostať ani tá firma.


Kto na to doplatí? Okrem vinníka samotného aj jeho poctiví kolegovia ...


Zamestnávateľ má právo strážiť firemné majetok


V prípade monitorovania pohybu služobných vozidiel nejde ani tak o to, že by niekto chcel sledovať konkrétne zamestnanca. Ide primárne o stráženie vozidla ako takého, ktoré musia navyše prebiehať podľa platnej legislatívy.


A nejde len o to, že si človek zájde cez víkend na výlet. Ide tiež o stráženie spotreby, či už kvôli krádežiam paliva alebo nešetrnej jazde, ktorá nielen plytvá pohonnými hmotami, ale zvyšuje náklady na servis a znižuje životnosť vozidla.


Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.