Tipy a skúsenosti 06. 04. 2012

Pravda bolí (ale len chvíľu)

V očiach sa im mieša radosť so sklamaním. Radosť z toho, že to naozaj funguje. Sklamanie zo správania vlastných zamestnancov.


S tým sa občas stretávame. Klienti zistia, že náklady na prevádzku vozového parku sú príliš vysoké. Hľadá úspory kde sa dá, kupuje lacnejšie palivo, šetrí na servise. Stále je to málo.

A tak sa obráti na nás, aby si vyskúšali GPS sledovanie vozidiel. Táto technológia zaznamenáva pohyb auta a automaticky vytvára knihu jázd. Dohliada tiež na tankovanie aj spotrebu vozidla.
Keď zamestnanci zistia, že pohyb automobilov je monitorovaný, náklady na prevádzku sa akoby kúzlom niekedy znížia až o 20 %. Pokiaľ sú totiž vo firme nepoctivci, ktorí využívajú služobné auto k súkromným účelom alebo dokonca kradnú pohonné hmoty, ľahko sa na nich príde.

Preto tie protichodné dojmy našich zákazníkov. Získali nástroj, ktorý účinne stráži náklady na vozový park, ale tiež sa možno sklamali v niektorých zamestnancoch. Odhaliť vo firme škodcu nie je nič príjemného.

My však vieme, že pachuť z odhalenia čiernych ovcí nakoniec vyprchá, ale úspory vo firme zostanú. Bude viac peňazí na rozvoj, na udržanie miest pre tých poctivých, možno dokonca na odmeny. A to je predsa dôvod k radosti, nie?

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.