Tipy a skúsenosti 27. 06. 2018

Vďaka GPS lokátora je práškovanie polí chirurgicky presné

Pre spoločnosť Biocont, zaoberajúcou sa o biologickú ochranu pre ekologických poľnohospodárov, sme vyvinuli špeciálnu funkciu pre práškovacie lietadlá. Vďaka nej sa na mape presne zaznamenáva práškovaná plocha.


Aj ekologické poľnohospodárstvo musí byť efektívne


Firma Biocont už od roku 1991 vyvíja nové spôsoby, ako pomôcť ekologicky hospodáriacim poľnohospodárom a lesníkom. V spoločnosti Biocont sa zameriavajú najmä na biologickú ochranu proti škodcom. Ich produkty sú nielen šetrné k životnému prostrediu, ale aj efektívne - inak to v modernom poľnohospodárstve ani nejde.


Pretože Biocont ponúka aj letecké práškovanie poľa proti škodcom, obrátili sa na nás so zaujímavou úlohou: vymyslieť spôsob, ako na mape vyznačiť reálne ošetrenú plochu.


Ošetrenú plochu označí pilot stlačením tlačidla


Pretože systém pre sledovanie vozidiel GPS Dozor si vyvíjame sami, sme schopní aj v krátkom čase urobiť zmeny, ktoré zákazník požaduje.


Pre Biocont sme teda pozmenili vlastnosti záznamu trasy - teraz sa trasa ukazuje nie ako tenká linka, ale ako pás, ktorého šírka presne zodpovedá ploche, ktorú pri svojom prelete dokáže lietadlo popráškovat.Aplikácia je jednoduchá aj pre ovládanie zo strany pilota. Záznam trasy sa ovláda stlačením jedného tlačidla v kokpite - a ihneď sa odosiela na server.


Výsledkom je mapa s presne vyznačenou plochou, ktorá už bola ošetrená práškovaním. Vďaka týmto informáciám nevznikajú neošetrené miesta, ani nedôjde k dvojitej aplikácii prostriedku na jednom mieste.

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.