Tipy a skúsenosti 31. 03. 2020

Neodporúčame používanie prehliadača Internet Explorer 11 a starších

V dnešnej dynamicky sa vyvíjajúci sa dobe program Internet Explorer radí medzi staršie verzie prehliadačov. Z dôvodov bezpečnostných rizík, ukončenia podpory a predovšetkým nových technológií v systéme GPS Dozor, neodporúčame tento prehliadač svojim klientom používať.


Internet Explorer 10 a staršie

Už začiatkom roku 2016 ukončila spoločnosť Microsoft všetku podporu prehliadačov Internet Explorer (IE) 10 a starších. Pre používateľov to malo za následok nielen koniec technickej podpory, ale predovšetkým veľké bezpečnostné riziko.

"Bez kritických aktualizácií zabezpečenia môže byť váš počítač nedostatočne chránený pred vírusmi, spywarom a iným škodlivým softvérom, ktorý môže odcudziť alebo poškodiť vaše podnikové údaje a informácie." - Microsoft


Internet Explorer 11

Aj napriek tomu, že posledná verzia prehliadača (IE 11) podporu zatiaľ nestratila, jedná sa v dnešnej dynamicky sa vyvíjajúci dobe o pomerne zastaralý prehliadač a sám Microsoft odporúča používanie ich novšieho programu - Edge. Ak máte navyše nainštalovaný operačný systém Windows 7, podpora Internet Explorer 11 na ňom už bola ukončená.


Internet Explorer a GPS Dozor

Systém GPS Dozor sa tiež veľmi rýchlo vyvíja a snažíme sa svojim klientom dopriať čo najpríjemnejší zážitok z užívania našej platformy. Keďže sa však Internet Explorer radí medzi staršie verzie prehliadačov, nemusia v ňom niektoré nové technológie fungovať správne. A to je ďalší dôvod, prečo odporúčame používateľom prehliadač Internet Explorer vymeniť za novší softvér.


Aký prehliadač je teda vhodný?

Celý systém GPS Dozor je vybudovaný najmä pre aplikáciu Google Chrome a tiež z toho dôvodu, je pre satelitné sledovanie vozidiel tento prehliadač tým najvhodnejším.


Ak však vo vašej spoločnosti nemáte možnosť použitia tohto programu, odporúčame svoj Internet Explorer vymeniť za novší, rýchlejší a bezpečnejší prehliadač od spoločnosti Microsoft - Microsoft Edge.

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.