Zaujímavé akcie 02. 03. 2020

Na bicykloch na olympiádu: cestou do Tokia zdolajú 16 000 kilometrov

Z kolísky olympijskej myšlienky až do diania letných hier v Tokiu. Na bicykloch. To je trasa dvoch mladých mužov, ktorú s nami môžete sledovať online.

Štefan a Jakub sú skúsení bikepacker-i. V minulosti už prejazdili 19 krajín, pričom sú zvyknutí cestovať rýchlo a naľahko na cestných alebo gravel bicykloch. Dlhé denné nájazdy im teda nerobia problém.

Súčasná výzva je ale zatiaľ tá najväčšia, do ktorej sa kedy pustili. Odhodlali sa k ceste až na Tokijskú letnú olympiádu. Výprava im potrvá 180 dní. Po cestách i horských chodníkoch 2 kontinentov a 13 krajinách najazdia celkom 16 000 kilometrov. Denne spália 5000 kalórií. Spať budú v ľahkých stanoch, prípadne v hoteloch.Už prešli Istanbulom

Trasa vedie cez také krajiny ako je Rusko, Turecko, Irán, Uzbekistan, Čína, Mongolsko alebo Turkmenistan. Cestou určite nebude núdza o zaujímavé stretnutia ako s rôznymi druhmi krajiny, tak s odlišnými kultúrami.

Celá akcia odštartovala 1. februára v Aténach, kolíske gréckej civilizácie a rodisku olympijských ideálov. Vo chvíli, keď sme pripravovali tento článok, mala dvojica za chrbtom turecký Istanbul.Fandíme online

Aby sme mohli Štefanove a Jakubove zážitky zdieľať aj my ostatní, vybavili sme ich trackerom GPS Dozor. Vďaka mape potom môžete sledovať ich aktuálnu polohu. Obrazový sprievod chlapci pravidelne servírujú pomocou svojho instagramového účtu BikeToTokio, ktorý si určite nenechajte ujsť.

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.