Zaujímavé akcie 22. 09. 2014

Sledovali sme Majstrovstvá ČR v autostope: GPS lokátory v akcii

Dostať sa stopom z Prahy na Gibraltár a späť. To a množstvo ďalších úloh museli splniť pretekári historicky prvých Majstrovstiev  ČR v autostope. Dohliadali na nich GPS lokátory  vďaka ktorým bolo možné sledovať ich cestu online na webe usporiadajúcej cestovnej kancelárie JEDU.cz. GPS Dozor bol hlavným partnerom projektu.


Desať dvojčlenných posádok odštartovalo v pondelok 16. júna z Prahy smerom na Gibraltár. Po ceste museli splniť 5 úloh:

  • vykúpať sa v mori
  • pešo vyliezť na kopec vysoký aspoň 150 m
  • vyfotiť sa pred prvoligovým štadiónom
  • navštíviť jeden hrad alebo zámok
  • vyfotiť sa so starostom nejakej obce, ktorou budú prechádzať

V priebehu putovania ich čakalo povinných 7 hodín spánku a presne 24 hodín museli stráviť v cieľovej destinácii. Potom nasledovala cesta späť do Prahy. Po celú dobu zverejňovala cestovná kancelária JEDU.cz  polohu, fotky a cestovateľské zážitky na svojom webe. A verejnosť mohla hlasovať pre tú najsympatickejšiu z posádok.

A ako sa rozhodovalo o víťazovi? Porota spočítala body za rýchlosť a sympatie verejnosti a odpočítala body za nesplnené úlohy. Každý porotca mal tiež právo prideliť jeden svoj ​​dodatočný bod podľa vlastného uváženia. Víťaz získal poukaz na letenky v hodnote 40 000 KČ, ale  ani ostatní súťažiaci rozhodne neodišli s prázdnymi rukami.

Firma GPS Dozor ako hlavný partner projektu poskytol všetkým súťažným tímom GPS Dozor Trackery, vďaka ktorým sa  ich cesta zaznamenávala 24 hodín denne na špeciálne pripravenej online mape. Viac informácií o týchto majstrovstvách nájdete na adrese http://www.jedu.cz/cs/mistrovstvi-cr-v-autostopu.

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.