Tipy a skúsenosti 16. 05. 2018

Dobrodruh na "dobrobežke" prejde 9000 kilometrov. Chce tak vybrať skoro milión korún

Český dobrodruh Marek Jelínek ide na kolobežke cez Áziu. Chce tak vybrať veľké peniaze pre tie najchudobnejšie deti z Bangladéše. Sme pri tom.


Štát Bangladéš pozná väčšina z nás hlavne z visačiek odevov, ktoré sa tu vyrábajú vo veľkom. Nízke výrobné náklady, hlavne za prácu, sem lákajú odevné giganty. Tienistou stránkou tejto skutočnosti je veľmi nízka životná úroveň miestnych ľudí. Do práce tu musia chodiť aj malé deti. Na školu nie sú prostriedky.Túto situáciu chce pomôcť zmeniť Marek Jelínek, český dobrodruh a kolobežkár. Rozhodol sa na svojej červenej "dobroběžce" prejsť neuveriteľných 9000 km z Nového Dillí do Singapuru. Priamo v strede tejto náročnej cesty leží Bangladéš - a v ňom niekoľko škôl, ktoré podporuje česká charitatívne organizácie ADRA.


A práve ADRU by Marek svojou jazdou rád podporil. Preto nielen že navštívi hneď 5 škôl, ktoré ARDA pomáha zriaďovať, ale vymyslel jednu špeciálnu vec - Veľký závod.


Veľký závod o veľké peniaze

Cieľom Veľkého závodu je vyrovnať Markovej najazdené kilometre peňažnými príspevky v kurze 1km = 100 Czk. Prispieť môže každý. Peniaze poslúžia na obedy a zdravotnú starostlivosť pre deti, na platy učiteľov alebo na samotnú prevádzku a údržbu škôl. Najlepšie na tomto Veľkom závode je fakt, že nikto neprehrá.


Podpora sa vám vráti napríklad vo forme kolobežky

Niekto, kto daruje peniaze na dobročinnosť, asi nečaká, že sa mu nejako vrátia. U Markovej jazdy to ale tak úplne neplatí. Darom sa zároveň stávate účastníkmi súťaže o rôzne, zaujímavé ceny. Tou hlavnou je červená kolobežka!


Sledujte Markovu cestu vďaka GPS trackeru

Pretože Markova jazda je presne ten druh aktivít, ktoré chceme podporovať, radi mu poskytujeme naše služby. Vďaka spoľahlivému GPS trackeru môžete aj vy sledovať Markovu cestu práve teraz na online mape. Stačí sa pozrieť sem: http://www.dobrobezka.cz/.

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.