Tipy a skúsenosti 18. 08. 2015

5 veľmi neobvyklých predmetov, ktoré môžete strážiť pomocou GPS lokátora

GPS tracker ustráži pivo, včely, ľudí a dokonca aj sochy!

Včelí úľ

Áno, včely sa kradnú. A vo veľkom. Vyslovene na prianie nešťastných včelárov sme skonštruovali GPS alarm, ktorý odhalí akúkoľvek manipuláciu s úľom a nenápadne varuje jeho majiteľa. A aj keď je zlodej rýchlejší, GPS zariadenie vždy prezradí aktuálnu polohu kradnutého majetku.

Včelársky GPS lokátor je ukrytý v pevnom púzdre obsahujúcom GPS modul, prídavné čidlá a vysokokapacitnú batériu s výdržou minimálne pol roka. To preto, že zariadenie sa musí ukryť dovnútra úlu priamo medzi včely a musí tam vydržať celú zimu.


Socha

Rovnaký problém - krádeže - rieši GPS alarm aj u ďalšieho zdanlivo nehybného objektu. Nie všetky sochy sú pevne pripevnené k zemi alebo vážia tony. A pokiaľ máte nejaké také cenné dielo napríklad na záhrade svojho domu, môžete sa jedného dňa dočkať nepríjemného prekvapenia.

Pre šikovne skrytý GPS lokátor nie je problém vás ihneď varovať prostredníctvom SMS alebo prezvonením vášho telefónu. Zaznamenávajú sa aj jemné vibrácie, keď zlodej sochu ešte len “oťukáva”. Pokiaľ sa dielo vydá na cestu, má majiteľ prehľad o jeho polohe vďaka GPS informáciám, kotré modul neustále vysiela.

Pivný tank

Pivné tanky neustále brázdia našou krajinou a hasia smäd na zábavách, festivaloch a rôznych vidieckych akciách. Občas sa ale stane, že odstavený príves s pivným tankom nadránom zmizne - dôvodom nie je jeho obsah, ale samotný tank, ktorý má nezanedbateľnú hodnotu.

Aj tu prijde vhod GPS tracker upravený priamo pre túto dôležitú úlohu. Je energeticky nezávislý, dobre zabalený a ukrytý. V prevádzke vydrží 2 mesiace - to je dosť času na vypátranie zlodeja…Cesta okolo sveta

Osobné GPS trackery niesú žiadnou novinkou. Čo ak ale chcete sledovať cestu jedného dobrodruha, ktorý chce autostopom obísť celú zemeguľu?

Dáte mu špeciálny tracker uložený v nerozbitnom mini kufríku s prídavnou batériou. Jeden taký sme pripravili pre novinára Tomáša Poláčka. Ako môžete vidieť na mape jeho aktuálnej polohy, náš kufrík funguje bez problémov na všetkých kontinentoch!

 

Reklamné autíčko

Ako predajcovia GPS tracker-ov sme na jednom veľtrhu použili reklamné šlapacie autíčko, vybavené sledovacím zariadením. Polohu vozítka mohli návštevníci sledovať na monitore, vystavenom v našom stánku.

Nový rozmer dostalo toto šibalstvo vo chvíli, keď sa autíčka v noci zmocnili podguráženný zástupcovia jednej z vystavujúcich firiem. Na druhý deň ráno nebol problém určiť jeho polohu a naše hostesky mohli pokračovať v jazde.  

 

Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.