Blogy z ciest 06. 11. 2017

Tropické búrky, rozbité cesty i pomoc od honorárneho konzulátu. Starý žigulíky má za sebou pol roka cesty okolo sveta.

Z Kolumbie sa nám ozvali Peter Javůrek s Filipom Vogelom, dvaja mladí muži, ktorí sa na jar vydali za dobrodružstvom v modrom žigulíky z roku 1975. Za tú dobu toho zvládli naozaj veľa. Posúďte sami.


35 000 km po Ázii a Severnej Amerike

Od apríla tohto roku žigulík usilovne prehĺtal kilometre na cestách necestách Ruska, Kazachstanu, Uzbekistanu, Tádžikisztánu a Kyrgyzstánu.


"Najťažšie časťou cesty sa pre nás stal Pamír. Boli sme na Pamíre ešte na jar, kedy boli cesty dosť rozbité a počasie veľmi neprívetive. Pri daždi a snehu vo vysokých nadmorských výškach nás žigulík trochu hneval, ale všetky problémy sme prekonali, "píše Filip Vogel.


Cesta budila značný ohlas. Najväčší a úplne pochopiteľný záujem vzbudil žigulík vo svojom rodnom Rusku, kde o dvoch cestovateľoch vyšlo mnoho novinových článkov a niekoľko televíznych reportáží.


Po príchode do prístavu vo Vladivostoku sa auto nalodilo na zaoceánsku loď a vyrazilo do Ameriky. Cesta ale nebola ľahká.
2 mesiace na mori a pomoc z Honorárneho konzulátu v Los Angeles

Transport cez Tichý oceán sa trochu pretiahol - našťastie len pre žigulíka. Filip a Peter si museli v Los Angeles počkať celé dva mesiace, než sa podarilo vybaviť všetky dovozné formality. Nakoniec musel zasiahnuť aj Honorárny konzulát ČR v Los Angeles.


Keď sa pneumatiky ruského nezničiteľného vozidla konečne postavili na pôde Nového Sveta, mohli sa Peter s Filipom vydať na cestu. V auguste prešli USA, v septembri potom Strednú Ameriku z Mexika až do Panamy.


"Stredná Amerika bola kvôli tropickým búrkam v období dažďov a zlým cestám trochu náročnejšia," dodáva Filip.
A kde sú chalani teraz? "V Kolumbii, kde čakáme na žigulíka. Až ho vybojujeme z prístavu, tak opäť vyrazíme na cestu. Čaká nás Južná Amerika a 15 000 kilometrov cez Andy až do Patagónie. "


Filipovi, Petrovi a ich modrému priateľovi držíme palce. Sledujte je na https://www.kolemsvetazigulem.cz/ alebo priamo na online mape!
Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.