Video návody 24. 01. 2019

Video návody: Kalendár jázd a Reporty

Pozrite sa na video návody Kalendára jázd a Reportov, ktoré vám rozšíria obzory pri práci so systémom GPS Dozor.Kalendár jázd


Kalendár knihy jázd je veľmi užitočnou časťou systému GPS Dozor. Je to inovatívna funkcia, ktorá vznikla na popud samotných používateľov. Prináša rýchly prehľad o jednotlivých jazdách, uskutočnených v určitom časovom období.


Kalendár ponúka 3 režimy zobrazenia: Deň, Týždeň a Mesiac. Týždenný prehľad je nastavený ako základný, ale zmeniť ho môžete ľahko pomocou tlačidiel umiestnených nad kalendárom.


Zoznam vozidiel na ľavej strane obrazovky s kalendárom interaguje (podobne ako mapa na hlavnej obrazovke). Po kliknutí na vozidlo v zozname sa v kalendári zvýraznia jazdy, patriace k tomuto konkrétnemu vozidlu.


Najviac informácií o jednotlivých jazdách ponúka denné zobrazenie. Tu po kliknutí na jazdu vidíte detailné údaje o informácie o danej jazde - čas a miesto štartu aj cieľa, identifikáciu vodiča, počet najazdených km i čas jazdy.Reporty


Vytvárať reporty v systéme GPS Dozor je jednoduché. Môžete buď využiť chytré prednastavené šablóny, alebo si vytvoríte vlastný report, ktorý bude presne zodpovedať vašim potrebám.


Rýchly report pomocou šablóny

Vďaka šablóne je tvorba reportu záležitosťou niekoľkých kliknutí. Pre rýchlu prácu sa určite hodí náš Základný report jázd. Nájdete ho hneď pod záložkou Reporty a stačí naň kliknúť - viac práce od vás jeho tvorba nevyžaduje. Report si potom môžete stiahnuť alebo priamo vytlačiť


Súbor sa uloží tiež do systému medzi Posledné vygenerované reporty.


Vlastný report s možnosťou pravidelného odosielania na email

Pre tvorbu vlastného užívateľského reportu kliknite na červené tlačidlo Vytvoriť vlastný report. Otvorí sa sprievodca, kde si jednoducho vyberiete, ktoré vozidlá chcete do reportu zahrnúť a za aké obdobie chcete reportovať.


Ak si chcete nechať na e-mail zasielať reporty pravidelne, potom si Ako reportované obdobie vyberte Plávajúce obdobie, napríklad predchádzajúci mesiac.


Potom už si len nastavíte formát a obsah reportu. Z ponuky sledovaných hodnôt si určite vyberiete. U vozidiel možno sledovať rýchlosť, meno vodiča, stav tachometra, účely jázd a ďalšie veličiny.


Pre pravidelný e-mailový report je potrebné vyplniť ešte deň odoslania v mesiaci, čas rozoslania, adresu (alebo adresy), na ktoré sa budú reporty zasielať.


Svoj report môžete nazvať podľa ľubovôle. Pred generovaním je vhodné ešte skontrolovať a potvrdiť zadané údaje.


Generovanie reportu prebieha na pozadí aplikácie, takže nemusíte na nič čakať a môžete sa venovať ďalšej práci v systéme GPS Dozor.

E-mailový report nájdete vo svojej schránke vždy v určený deň mesiaca a v stanovenú hodinu.


Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.