Tipy a skúsenosti 17. 12. 2021

Sťahovanie tachografu s GPS Dozorom: na diaľku, automaticky, bez starostí

Ak používate GPS Dozor, sťahovanie súborov DDD z tachografu a karty vodiča už riešiť nemusíte. Systém všetko urobí za vás. Máte tak istotu, že už nikdy nezabudnete stiahnuť dáta včas.

Povinnosť sťahovať dáta z digitálneho tachografu a karty vodiča vyplýva z nariadenia Komisie EÚ č. 581/2010 o stanovení maximálnych časových úsekov na stiahnutie príslušných údajov z prístroja vo vozidle a z karty vodiča.

Nariadenie tiež stanovuje pomerne prísne lehoty: karta vodiča sa musí stiahnuť 1 x za 28 dní a tachograf vozidla 1 x za 90 dní.


Hrozí tučná pokuta

Väčšina dopravcov preto trávi neúmerne veľa času obchádzaním vozidiel a manuálnym sťahovaním dát cez USB.

A tí, ktorí svoj čas netrávia sťahovaním súborov DDD, sa vystavujú riziku, že časový limit nedodržia. Prípadná kontrola by potom znamenala pokutu (horná sadzba je tu stanovená na 16 597€).


Automatické sťahovanie bez starostí

Aby sme vodičom nákladných vozidiel uľahčili život, pridali sme do nášho systému pre sledovanie vozidiel funkciu sťahovania tachografu a karty vodiča.

Pretože náš systém už v rámci samotného sledovania vozidiel posiela dáta do do aplikácie GPS Dozor, nie je preň problém prenášať aj dáta z tachografu.

V systéme potom máte dokonalý prehľad o tom, ktoré karty vodičov alebo kamióny boli stiahnuté a ktoré nie. Súbory si môžete jednoducho stiahnuť do PC.


Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.