Tipy a skúsenosti 26. 08. 2019

5 situácií, kedy sa vám satelitné sledovanie naozaj oplatí

Využitie IT a moderných technológií vraj prináša úspory času a nákladov. Aspoň to tvrdia ich výrobcovia. Ako je to so satelitným sledovaním vozidiel? Prinášame 5 konkrétnych situácií, kedy vám GPS sledovanie naozaj ušetrí peniaze.


Poďme teda rovno k veci: Čo teda dokáže GPS sledovanie?


1. Odhalí krádeže paliva

Zlodeja pohonných hmôt odhalí satelitné sledovanie v ráde dní. Systém totiž sleduje spotrebu v pomere prejdenej vzdialenosti a modelu vozidla. Ak niečo nesedí, vie vás na to rýchlo upozorniť.

Zamestnanec, ktorý pri tankovaní do služobného auta bokom načapuje nejaký ten kanister (alebo rovno celú nádrž pristaveného súkromného auta), to má skrátka spočítané.

V praxi to ale funguje dokonca ešte rýchlejšie: klienti, ktorí zaviedli náš systém do svojich vozidiel nám hlásia, že krádeže paliva prestanú už v okamihu, keď sa zamestnanci dozvedia, že spotreba sa monitoruje.2. Upozorní na nehospodárnu jazdu

Vaši vodiči nemusia len kradnúť, aby vám spôsobovali zvýšené náklady a vrásky na čele. Stačí, keď jazdia ako *****.

Túrovanie motoru, prekračovanie rýchlosti, rallye cez retardéry, to všetko znamená začarovaný kruh plytvania pohonnými hmotami, nadmerného opotrebenia vozidla a jeho nákladnejšie servisovanie (a teda nárast doby, kedy na seba auto nezarába a len stojí peniaze).

Náš systém pre sledovanie vozidiel vám už v základnej verzii dá vedieť, ak vodiči prekračujú povolenej rýchlosti. Pokročilé sledovanie štýlu jazdy ide ešte oveľa ďalej: zaznamenáva prudkú akceleráciu a brzdenie, "rezanie" zákrut a ďalšie parametre agresívne jazdy. Záznam takej jazdy vie tiež graficky stvárniť priamo na mape.


3. Vypíše vám knihu jázd

Kniha jázd sa vďaka satelitnému sledovanie vypisuje automaticky. A úplne presne. Nemusí ju nikto kontrolovať ani opravovať, jednoducho ju máte v systéme a kedykoľvek ju môžete odovzdať finančáku.

Koniec otravného vypisovania a administratívy znamená v dôsledku veľa ušetrených pracovných hodín, ktoré môžu zamestnanci využiť k tomu, k čomu sú určené. Ku skutočnej práci.4. Ušetrí vám veľa času

To, že čas sú peniaze, sem snáď ani nemusíme písať. Ako podnikatelia to predsa viete najlepšie.

Systém pre sledovanie vozidiel vie ušetriť veľa času stráveného administratívou a správou vozového parku. Okrem vyššie uvedenej knihy jázd napríklad sám stráži termíny servisných prehliadok alebo emisií.

Pretože ochraňuje všetky údaje o prevádzke vozidiel na jednom mieste, je práca s ním rýchla.

A pre logistiku je to absolútne nedoceniteľný pomocník. Zistenie, kde sa ktoré vozidlo práve nachádza, za ako dlho dorazí do cieľa, prípadne navedenie na správnu trasu cez telefón vďaka online mape - to všetko je hračka.
5. Vylepší zabezpečenie vašich vozidiel

Satelitné sledovanie sa oplatí aj vďaka lepšiemu zabezpečeniu vozidiel.

Už štandardné GPS lokátory vo vozidle pre vás môžu znamenať úsporu na havarijnom poistení vďaka možnosti nájsť ukradnutý automobil na diaľku alebo vás upozorní, keď sa automobil pohybuje mimo určenú oblasť alebo dennú dobu.

Nadstavbové riešenie potom vie napríklad oznámiť nepovolenú manipuláciu s vozidlom, napríklad vniknutie do vozidla, jeho naštartovanie a pohyb. Dokáže ale aj ukradnuté auto na diaľku priamo zastaviť.


Chcete sa na niečo opýtať?
Alebo zadarmo otestovať naše riešenie?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.